Redakcja główna

 • Inez Powierża

  Inez Powierża

  Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych BIZOON. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką projektu "Przedsiębiorca to styl życia", który powstał w 2015 r. z potrzeby rozwoju, redaktorskiej pasji i idei wymiany doświadczeń. Magister Zarządzania ze specjalizacją ZZL, specjalista ds. rozliczeń projektów unijnych. Kobieta przedsiębiorcza, prywatnie mama dwójki dzieci, próbująca odnaleźć work-life balance. Lubi fitness i żeglarstwo.

 • Sylwia Omen-Czejarek

  Sylwia Omen-Czejarek

  Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katedry Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej, specjalista do spraw Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmie. Żona, matka dwójki wspaniałych chłopców. Przez 10 lat pracowała w Sygnałach Dnia w Programie I Polskiego Radia, potem zajęła się organizowaniem Targów Międzynarodowych. W końcu postanowiła powrócić do wyuczonego zawodu i zaczęła współpracę z portalem Przedsiębiorca to styl życia.

  Ciekawa ludzi i świata. Uwielbia czytać i podróżować, choć pakowanie walizki to dla niej kara. Świetnie jeździ konno. Wyżywa się w kuchni. Hołduje zasadzie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 • Justyna Gizowska

  Justyna Gizowska

  Z wykształcenia geodeta, z zamiłowania muzyk, a w pracy redaktor. Przedsiębiorcza i odważna kobieta, która dzięki swojemu młodemu wiekowi, ma zupełnie inne spojrzenie na kwestie w biznesie. Dzięki temu dodaje świeżości i aktualności zawartym na portalu treściom.
  Motto: „Ktoś musi pracować, aby inny mógł się bawić”.
  O biznesie trzeba mieć pojęcie, ponieważ jest wszędzie wokół nas.

Pozostali autorzy

 • Dominika Dworak

  Dominika Dworak

  Dominika Dworak karierę zaczęła jako dziennikarka w opiniotwórczym magazynie Media i Marketing Polska. Po kilku latach przeszła na drugą stronę mocy – objęła stanowisko PR Managera w agencji OS3. Tak zaczęła się jej przygoda z reklamą. Przez ponad 10 lat swojej drogi zawodowej pracowała w takich agencjach jak: K2 Internet, Martis Consulting, Communication Unlimited czy 24/7Communication, aby ostatecznie założyć własną agencję Communication Lab, oferującą usługi z obszaru Social Media i Public Relations oraz szkolenia w tym zakresie.

  Miała przyjemność pracować dla wielu rozpoznawalnych marek i spółek, m.in: IKEA, L’Oréal, Leroy Merlin, Polpharma, Grupa Kapitałowa Action, Przewozy Regionalne, Game Technologies, Microsoft, Hochland, Heineken, LG czy Lotos. 

  Obszarem, który szczególnie interesuje Dominikę zawodowo jest wykorzystanie mediów społecznościowych w budowaniu przewagi konkurencyjnej małych i lokalnych firm, zarówno w kontekście wizerunkowym jak i sprzedażowym. Od 8 lat regularnie dzieli się swoją wiedzą podczas szkoleń w ramach Szkoły Mistrzów Reklamy oraz Communication Lab.

 • Joanna Bator

  Joanna Bator

  Absolwentka Stosunków Międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej i Marketingu Internetowego w Akademii im. L. Koźmińskiego. Przez 7 lat była dziennikarką Telewizji Polskiej, gdzie zajmowała się głównie tematami społecznymi, kulturalnymi i lifestylowymi. Prowadziła i wydawała programy, realizowała felietony i reportaże.

  Od 2012 roku realizuje się w obszarze digital marketingu i public relations. Była m.in. szefową komunikacji i rzecznikiem prasowym Przewozów Regionalnych, gdzie odpowiadała za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną w czasie restrukturyzacji spółki.

  Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i kryzysowej. Pasjonują ją także nowe media i ich możliwości w budowaniu wizerunku firmy. Z Communication Lab związana jest od czerwca 2016 roku.

 • Radosław Cichocki

  Radosław Cichocki

  Mieszkam i uczę się w legionowskim liceum. Jestem w przełomowym okresie życia, ponieważ niebawem będę musiał podjąć decyzję o wyborze szkoły wyższej. Chciałbym rozwijać swoją wiedzę z zakresu polityki i dziennikarstwa. Szczególnie działalność społeczna jest mi bliska. Chętnie udzielam się w akcjach na terenie miasta Legionowo m.in. charytatywnych.
  Ponad to interesuję się sportem, muzyką, motoryzacją oraz modą.
  W PTSZ jestem od lipca 2017 r. i piszę artykuły o przedsiębiorczości z punktu  widzenia młodzieży.

 • Beata Ratkowska

  Beata Ratkowska

  Absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, kosmetolog. 
  Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała pracując jako kosmetolog w Dermice oraz szkoleniowiec bardzo zaawansowanych sprzętów z zakresu kosmetyki oraz medycyny estetycznej.  
  Przez 2 lata koordynator wolontariuszy w Fundacji "Dobrze, że jesteś" w Centrum Onkologii. To miejsce nauczyło ją, że nie ma niczego ważniejszego niż dbanie o relacje z drugim Człowiekiem.
  Pasjonatka zdrowego tryby życia. Od kilku lat zajmuje się promocją Programu Ochrony Zdrowia opracowanym przez czeskich lekarzy. Uświadamia ludzi jak można ochronić się przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi oraz udowadnia, że smukła sylwetka, absolutnie nie musi wiązać się z liczeniem kalorii. 
 • Viola Jakubowska

  Viola Miła Jakubowska

  Absolwentka studiów doktoranckich Nauk o Polityce Polskiej Akademii Nauk i CC, Zarządzania badaniami i rozwojem w Wyższej szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT, Marketingu internetowego w Szkole Głównej Handlowej.

  Coach kryzysowy, trener rozwoju i scrum master.

  Specjalizuje się w pracy z sytuacjami kryzysowymi i problemowymi, z osobami indywidualnymi i biznesem. Wprowadza praktykę sprytnego zarządzania. Uważa, że warto inwestować w nową wiedzę i narzędzia zamiast trwać w stagnacji lub zataczać błędne koło. Aktywne działanie pozwala na większą swobodę, harmonię i rozwój.

  Ponadto interesuje się sztuką w różnych postaciach . Organizowała i prowadziła spotkania kulturalne z takimi gośćmi jak Krzysztof Zanussi, Maja Komorowska, Ewa Wiśniewska.

 • Witold Lew Starowicz

  Witold Lew Starowicz

  Absolwent Rehabilitacji Ruchowej AWF Warszawa, SGH Warszawa, Wydział Zarządzania. Ponad 20 lat doświadczenia w branży zdrowie&dieta&fitness. Pracował jako trener fitness oraz manager takich klubów jak: World Class w Hotelu Marriott, Sinnet House of Sport, Endorfina Dębica, Folwark Wellness Club w Rzeszowie. Twórca i właściciel Lionfitness.pl, interaktywnej platformy dietetyczno-treningowej o ogólnopolskim zasięgu, współwłaściciel marki Akademia Zdrowego Przedszkolaka - ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Pasjonat zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej i dobrych książek.

 • Michał Korzeniowski

  Michał Korzeniowski

  Pasjonat motoryzacji. Od początku swojej kariery związany z branżą finansową - spec od leasingów i flot samochodowych. Właściciel firmy consultingowej K&K Business Solutions Sp. zoo wyspecjalizowanej w pozyskiwaniu środków na pojazdy i maszyny dla firm oraz świadczącej usługi zarządzania flotami pojazdów. Lubi poznawać nowych ludzi, podróżować i poznawać inne kultury przez ich kuchnię.
  Fan snowboardu i żeglarstwa.

 • Ewa Góralczyk

  Ewa Góralczyk

  Z zamiłowania i wykształcenia poligraf. Jest również absolwentką Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Przez wiele lat zatrudniona na stanowisku  specjalisty technologa w Wojskowych Zakładach Graficznych, Drukarni Skarbowej oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. W ostatnim czasie pełniła funkcję  specjalisty ds. kontroli jakości przy produkcji druków wartościowych oraz banknotów. Obecnie pracuje w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych Bizoon.

  Prywatnie żona i mama dwóch pięknych i mądrych córek.  Świetnie radzi sobie także z instytucją pt. “zięciowie” ale największą radość sprawia jej grupka cudownych i rozbrykanych i wnuków.