Artysta a biznesowa rzeczywistość
Inspiracje Lifestyle

Artysta a biznesowa rzeczywistość

Artysta a biznesowa rzeczywistość.

Artysta a biznesowa rzeczywistość. Nie od dziś wiadomo że prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie i potrzeba tu determinacji, sfokusowania na określony cel  i wiary we własny sukces.

Potrzeba analitycznego myślenia, opartego ściśle o zasady ekonomii. Jak w tym wszystkim odnajduje się tak zwany artysta czyli wolna dusza.

Artyści to bardzo specyficzna grupa zawodowa. Sprawiająca często wrażenie ludzi z innego świata. Niepoukładanych dla których chaos to codzienność. Jednak także artyści płacą rachunki, rozliczają się z fiskusem, załatwiają sprawy urzędowe. Czyli nie omija ich szarość i obowiązki życia codziennego.

No właśnie ale jak taki twórca który nigdy nie pracował na etacie. Nigdy nie pracował w korporacji, odnajduje się w biznesowych realiach kiedy postanowi założyć i poprowadzić własną firmę?

Artysta a biznesowa rzeczywistość.

Zaskoczę tu naszych czytelników. Otóż właśnie artyści –aktorzy, muzycy, malarze, pisarze – wbrew wszelkim pozorom posiadają bardzo dobrą intuicję biznesową. Nowa sytuacja jaką stanowi dla nich prowadzenie własnej firmy jest traktowana jako trochę odmienna forma sztuki. Oczywiście działanie to musi być oparte na solidnych zasadach ekonomii bo bez przestrzegania tych zasad i pójście na ‘artystyczny żywioł’ może skończyć się wręcz tragicznie. Mówimy tu o pieniądzach a to jest najbardziej mobilizujący czynnik. Nikt nie zaryzykuje zarobionych przez siebie pieniędzy aby wydać je na szalone pomysły które finalnie wróżą tylko i wyłącznie stratę.

Druga wartością dodana która stanowi artysta w biznesie jest jego twarz, sława. Odpada nam tu ogromna praca promocyjno-marktingowa dlatego też sławni artyści są doskonałymi partnerami biznesie. Trzecia to kapitał  – z reguły ludzie Ci dysponują pieniędzmi pozwalającymi na działalność bez konieczności zaciągania kredytów dlatego jak wspomniałem wcześniej – bardzo mocno zastanawiają się jak i gdzie inwestują swoje pieniądze.

Artysta a biznesowa rzeczywistość.

W obecnych czasach bardzo wielu artystów poza działalnością artystyczną posiada, lub jest współwłaścicielami  restauracji, klubów, firm deweloperskich, zajmuje się nieruchomościami,  sprowadza do Polski  wina z całego świata, prowadzi sklepy, galerie sztuki, szkoły filmowe i artystyczne, przedszkola artystyczne, prowadzi hotele, pensjonaty, teatry  itd. Itd.

Jak widać rozpiętość tych działalności jest przeogromna i w każdej z nich ‘artyści’ odnajdują się doskonale i prowadząc lub współprowadząc je, odnoszą ogromne sukcesy.

Archiwum PTSZ-Biznes z bambusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *