Sposób na letni biznes
Inspiracje Porady

Sposób na letni biznes – Sezonowe inwestycje

Sposób na letni biznes – Sezonowe inwestycje

W sezonie letnim praktycznie na każdej ulicy miast i miasteczek możemy dostrzec wysyp małych, sezonowych firm. Tych kilka miesięcy słońca jest dla niektórych przedsiębiorców podłożem, aby zarobić na swoje utrzymanie przez resztę roku. Nie trzeba prowadzić całorocznej działalności, aby skorzystać z letniego rynkowego dobrobytu opartego na turystach i chęci ludzi do wydawania pieniędzy. Zapraszam do lektury artykułu – Sposób na letni biznes.

Sposób na letni biznes – Przykłady

Sposób na letni biznesChciałabym przedstawić kilka pomysłów na letnią działalność, którą po zakończeniu ciepłych miesięcy, można najzwyczajniej w świecie zawiesić.

1. Sprzedaż lodów

Sprytne maszyny same mieszają i mrożą masę w proszku z wodą. Nie napracujemy się z byt wiele przy takim biznesie, a zyski są gwarantowane, jeżeli nie oszczędzimy na lokalizacji. No właśnie.  Kluczem do sukcesu letniej lodziarni jest lokalizacja – najlepiej lody będą się sprzedawać przy miejskich deptakach i w centrach miast. Podnajęcie części lokalu od baru lub restauracji ułatwi spełnienie wymogów sanepidu.

Dla sezonowych lodziarzy dobrym rozwiązaniem jest dzierżawienie sprzętu od lokalnej firmy zajmującej się jego dystrybucją, która przy okazji zapewni darmowy serwis. Można również kupić maszynę, jeżeli myślimy o powtarzaniu naszej inwestycji co rok. Maszynę można kupić już od 8 tys.

2. Hotel dla psów

Wakacje to czas wyjazdów. Jednak wiele rodzin zapomina o swoim pupilu kupując zagraniczne wycieczki samolotem. W te ciepłe miesiące hotele dla zwierząt przyjmują więcej pupili niż przez resztę roku. I ceny również są wyższe.

Warto pamiętać, że troskliwi właściciele o warunki pobytu swoich zwierząt dbają często bardziej niż o swoje. Dlatego tu największym kosztem będą warunki.

3. Usługi remontowe

Wakacje to również czas pracy nad swoim otoczeniem. Fachowcy w Polsce w tym czasie dostają lepiej płatne zlecenia za granicą i na naszym rodzimym rynku pojawia się okazja właśnie dla biznesu sezonowego. Do założenia jednoosobowej firmy remontowej nie potrzeba specjalnych uprawnień. Z czasem, o ile uda się zdobyć więcej zleceń, można pomyśleć o zatrudnieniu współpracownika. Jedynie trzeba mieć świadomość, że wakacje spędzimy pracowicie, a nie na leżeniu.

 

Lody, lody dla ochłody….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *