Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwa
Inspiracje Porady

Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwa – Czy to się opłaca?

Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwa – Czy to się opłaca?

Rosnące wymagania rynku sprawiają, że sami deweloperzy zmieniają podejście do tworzenia przestrzeni biurowych. Sam budynek stanowi dla nich jedynie punkt wyjścia do zaaranżowania okolicznych terenów i zaplanowania dla nich spójnej architektury. Również w „modzie” są zielone, ekologiczne certyfikaty. Jak to wszystko ze sobą pogodzić? Czy to się opłaca? Zapraszam do lektury artykułu – Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwa.

Wymarzony budynek na nasze przedsiębiorstwo

Firmy, poszukujące dziś nowej siedziby znajdują się w wyjątkowo korzystnej sytuacji. W samej tylko Warszawie dostępnych jest ponad 5 mln mkw. powierzchni biurowej, a ponad 855 tys. mkw. jest jeszcze w budowie. Dogodna lokalizacja i nowoczesna architektura to jednak nie jedyne już argumenty decydujące o tym, czy określony biurowiec uznany zostanie za atrakcyjny. Dziś nowoczesne budynki muszą spełniać szereg warunków, nie tylko uwzględniać technologie przyjazne dla środowiska naturalnego i posiadać zielone certyfikaty, ale również dbać o komfort ich użytkowników, którzy będą z nich codziennie korzystać przez kolejne lata.

Polska zajmuje wysoką 4 pozycję w Europie pod względem łącznej liczby budynków poddawanych zielonej certyfikacji. Obecnie już 328 obiektów spełnia wysokie standardy proekologiczne, a tylko w ubiegłym roku przybyło ich aż 79.

Czy bycie EKO się opłaca?

Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwaTo najważniejsze pytanie, jakie stawiają sobie inwestorzy i jak pokazuje rosnąca liczba obiektów odpowiedź na nie jest twierdząca. Zielone certyfikaty zwiększają wartość budynku i jego wycenę, podnosząc atrakcyjność inwestycji. Są także niepodważalnym dowodem na to, że w obiekcie zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, ograniczające jego energochłonność zgodnie z unijnymi wymogami i obniżające koszty eksploatacji. Jakość budynku i komfort użytkowników stały się czynnikiem decydującym o konkurencyjności obiektu w stopniu nie mniejszym niż lokalizacja i cena.

Nie bez znaczenia jest rosnący prestiż wyróżnionych obiektów. Ich właściciele i zarządcy mogą wiarygodnie prezentować się, jako firmy prowadzące biznes w sposób zrównoważony, przyjazny środowisku naturalnemu i przyszłym pokoleniom. No i nowoczesne budownictwo jest przepiękne w swoim minimalizmie i prostocie. Warto być eko 🙂

 

Archiwum PTSZ-Biznes z bambusa

2 thoughts on “Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwa – Czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *