Pracownicy nie żądają podwyżek
Aktualności

Pracownicy nie żądają podwyżek? Czy to Program 500 Plus?

Pracownicy nie żądają podwyżek? Program 500 plus

Z najświeższego raportu monitoringu NBP wynika, że liczba pracowników domagających się podwyżek zmniejszyła się, a szacowany wzrost płac na rok 2017 będzie niewielki. Czy to zasługa czerpania dodatkowych dochodów np. z programu 500 plus? Dlaczego pracownicy nie żądają podwyżek? Zapraszam do lektury artykułu.

Spadła liczba pracowników, którzy domagają się podwyżek, choć napięcia na rynku pracy są silne. Tylko 15 procent pracowników przedsiębiorstw żąda oficjalnie podwyżek. Jedną z przyczyn jest trend przedsiębiorstw, do jasnego stabilizowania podwyżek wynagrodzeń w przedsiębiorstwie np. zależnych od stażu pracy, czy wyników. W trzecim kwartale tego roku, takie zabiegi będą wprowadzone już w co piątej firmie w Polsce. Pozytywna wiadomość.

Jest to nowy trend w Polsce, wcześniej spotykany jedynie w wielkich przedsiębiorstwach/korporacjach. Cieszy nas to, że ten system jest wprowadzany obecnie również do mniejszych przedsiębiorstw. Motywuje to w pozytywny sposób pracowników do wytrwałości, dokładności, zbudowania relacji z firmą oraz pracy na jej wspólny rozwój. „Schodki” są w firmie kluczem do sukcesu, odkrywamy wtedy w naszych pracownikach chęć rozwoju i nauki, która tylko końcowo procentuje.

Pracownicy nie żądają podwyżek – 500 plus

Pracownicy nie żądają podwyżekRównież przyczyną zmniejszenia wyżej wymienionego odsetka pracowników, może być wprowadzony program 500 plus. Jest to dodatkowy przypływ pieniędzy dla rodzin z dziećmi, które spełniają odpowiednie warunki do jego udzielenia. Przyczynami wymienianymi przez autorów raportów są głowie: dopłaty 500+ oraz przepływy migracyjne.

Program 500 plus 1 kwietnia skończył rok. Ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze (500zł w miesiącu) mają posłużyć, jako częściowe pokrycie kosztów związanych z wychowaniem dziecka. I rzeczywiście bardzo wiele rodzin zostało odciążonych finansowo po wprowadzeniu tego programu w życie

Pracownicy nie żądają podwyżek – Przyszłość

Rokowania na przyszłość NBP są bardzo pozytywne. Wynika z nich, że przedsiębiorcy w trzecim kwartale roku zwiększą swoje zatrudnienie. Takiego wydarzenia nie było na rynku od 2008 roku. Dotychczas przedsiębiorcy zazwyczaj „cieli” koszty zmniejszając ilość miejsc pracy.

Polityka a ekonomia i kryzys

3 thoughts on “Pracownicy nie żądają podwyżek? Czy to Program 500 Plus?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *