Produkcja muzyki to też biznes
Inspiracje Lifestyle

Produkcja muzyki to też biznes

Produkcja muzyki to też biznes

Produkcja muzyki to też biznes. Czy jadąc samochodem, słuchając radia, oglądając w telewizji i kinie reklamy, filmy zastanawialiście się skąd bierze się w tych mediach muzyka. Wszyscy zdajemy sobie sprawę że tak naprawdę bez muzyki przekaz treści płynących z obrazów czy radia byłby co najmniej dziwny jeśli nie dziwaczny.  Otóż muzykę do tych wszystkich rzeczy produkuje się. Może nie tak jak produkuje się buty czy samochody ale proces ten jest równie skomplikowany.

Produkcja muzyki to też biznes

Zawód producenta muzycznego to poniekąd połączenie profesji muzyka, kompozytora, realizatora dźwięku i aranżera. Zaznaczę tu że nie każdy producent muzyczny jest kompozytorem. Czasami producent  pracuje z cudzymi kompozycjami  i „układa klocki” jak to się mówi branżowo czyli zamyka oraz odpowiada za finalne brzmienie produkcji. Szczerze mówiąc producent jest zaraz po kompozytorze drugą najważniejszą osobą na liście płac. Jednak praca ta jest naprawdę bardzo specyficzna i wymaga talentu, intuicji i wyczucia oraz wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Odpowiedzialność ta wynika między innymi z oczekiwań samych artystów, budżetów które są inwestowane z wykonywaną produkcję oraz zyski. Dobrze wykonana praca producenta może dać ogromy sukces źle wykonana wprost przeciwnie.

Biznes muzyczny to przychody rzędu miliardów dolarów rocznie jest to więc ogromna skala i dlatego w obecnych czasach produkcja muzyki jest doskonałym biznesem. Oczywiście wiele zależy tu od szczęścia  i spotkania odpowiednich ludzi na swojej drodze. Ale kiedy te wszystkie okoliczności już zaistnieją otwierają się naprawdę ogromne możliwości . Jednak podstawą jest talent, intuicja, wyczucie i praca, ogromna praca jaką każdy producent wkłada w samodoskonalenie ,naukę i rozwój.

Produkcja muzyki to też biznes

Produkcja muzyki to też biznes
Diplo & Skrillex źródło: EDM Boutique

Jeśli chodzi zaś o zarobki producentów? To wszystko zależy od miejsca w jakim znajduje się producent w obecnym czasie jego kariery oraz od jego pozycji na rynku. Najlepsi producenci jak Dr. Dre, Diplo, Skrillex czy the Chainsmokers  zarabiają ogromne pieniądze a ich twarze są znane i rozpoznawalne na całym świecie.

Taki poziom osiąga naprawdę niewielu. Jednak nie należy się zniechęcać bo jest to bardzo dobrze płatny biznes nawet dla ludzi produkujących muzykę na innych poziomach zawodowych. Jeśli czujemy że to nasze powołanie róbmy to a jeśli okażemy się w tym naprawdę dobrzy może to być ta wyśniona i wymarzona praca jaką będziemy z uśmiechem wykonywać do końca życia.

Produkcja muzyki to też biznes
Produkcja muzyki to też biznes
Artysta w ujęciu biznesowym to także firma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *