Najdłuższy bezpośredni lot
Aktualności

Najdłuższy bezpośredni lot – Sydney Londyn

Najdłuższy bezpośredni lot – Sydney Londyn

Ostatnio na platformie Przedsiębiorca to styl życia mogliście przeczytać o prototypie szybkiej kolei, który zostanie wybudowany w Polsce, aby maksymalnie obniżyć czasy podróży – ponieważ czas jest najcenniejszy dla biznesu. Dziś mam przyjemność pisać o planowanym najdłuższym locie – bezpośrednio z Sydney do Londynu. Zapraszam do lektury artykułu – Najdłuższy bezpośredni lot – Sydney Londyn.

Najdłuższy bezpośredni lot – Linia Qantas

Najdłuższy bezpośredni lotAustralijskie linie lotnicze Qantas ogłosiły, że zamierzają uruchomić bezpośredni lot z Sydney do Londynu (połączenie królestw :). Podróż potrwałaby ok. 20 godzin, co oznacza, że byłoby to najdłuższe komercyjne połączenie lotnicze. Teraz lot z Sydney do Londynu trwa ok 24h. Takie rozwiązanie oszczędziłoby wiele czasu, poświęconego na przesiadkach, ale i czasu w samym powietrzu.

Wszystko to ma stać się jeszcze przed 2022 rokiem. Problem w tym, że obecnie żaden samolot nie jest w stanie pokonać tak dużej odległości bez międzylądowania. Lot bez przesiadki z Sydney do Londynu, który zapowiadają linie, to 17 tysięcy kilometrów do pokonania oraz 20 godzin i 20 minut lotu.

Najdłuższy bezpośredni lot – Oszczędność czasu

Taki zabieg linii Qantas spowoduje oszczędność czasu w postaci trzech godzin! W świece biznesu każda minuta jest znacząca. Zgodnie z oczekiwaniami, z bezpośredniego – odpowiednio – droższego połączenia mieliby korzystać przede wszystkim pasażerowie biznesowi. Podczas podróży pasażerowie przekroczyliby 10 stref czasowych i mieliby dużo czasu na skupienie się na pracy – bez zbędnych przesiadek.

Z kolei agencja Bloomberg pisze, że linie Qantas z tego powodu pracują razem z Uniwersytetem w Sydney nad projektem minimalizującym skutki tak długiego i męczącego lotu, w którego skład mają wchodzić m.in. sposoby na walkę z “jetlagiem”, ćwiczenia na pokładzie oraz stworzenie jak najlepszego środowiska na pokładzie, w tym temperatury oraz oświetlenia.

W grudniu ubiegłego roku Qantas zapowiedział uruchomienie 17-godzinnego lotu bez przerwy z australijskiego Perth do Londynu. Odległość ok. 14,5 tys. kilometrów pokonywać ma Boeing 787 Dreamliner. Pierwszy lot ma się odbyć w marcu 2018 roku.

 

Skuteczne planowanie komunikacji w e biznesie

One thought on “Najdłuższy bezpośredni lot – Sydney Londyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *