Biznes Dom Weselny
Inspiracje

Hej Wesele! Biznes Dom Weselny

Hej Wesele! Biznes Dom Weselny

Śluby i wesela były, są i będą zawsze, dlatego inwestycja w branżę weselną jest postrzegana, jako bardzo dobrą. Jednak ile to kosztuje? Jakie są zyski? Czy na pewno jest to opłacalny biznes? Zapraszam do lektury artykułu – Biznes Dom Weselny.

Biznes Dom Weselny – Branża

Biznes Dom WeselnyTa branża jest z pewnością jedną z najbardziej rozwojowych w Polsce. Inwestujący w organizację wesel bez wątpienia nigdy nie stracą ulokowanych środków finansowych – ziemia i budynek zawsze nam pozostanie. Często właściciele sal w nich mieszkają.

Jednak wybudowanie domu weselnego wcale nie musi się przekładać na sukces ekonomiczny. W dużych miastach jest duża konkurencja na rynku usług weselnych, a wielu klientów wybiera renomowane restauracje, pałacyki i hotele. Ci, którzy decydują się na organizację wesela w domu weselnym też patrzą na renomę takiego miejsca. Jeśli nie masz historii swojego domu weselnego to nie prędko zapełnisz terminy dobrymi klientami. Poza tym posiadanie samej sali weselnej nie jest gwarancją sukcesu. Najistotniejszym elementem tego przedsięwzięcia jest bardzo dobra jakość potraw serwowanych przez własną kuchnię lub współpracującą doświadczoną firmę cateringową. Bez spełnienia tego wymogu można zapomnieć o sukcesie domu weselnego.

Trzeba być uważnym, jeśli chodzi o trendy, żeby dom weselny był czymś więcej niż garażem ze stołami i balonikami pod sufitem. Teraz pary cenią sobie faktycznie ładny wystrój, lokalizację, itp. Dlatego lepiej zainwestować więcej niż zadowolić się minimum.

Biznes Dom Weselny – Jestem zdecydowany, co teraz?

Gratuluję, inwestycja w Dom Weselny może być naprawdę opłacalna, jeżeli masz na niego pomysł i spełnisz wymogi z wyżej napisanego akapitu.

Kto może otworzyć działalność związaną z branżą weselną?

Tak naprawdę każdy, kto chce zainwestować na ten cel swoje środki. Aby prowadzić działalność w branży weselnej nie potrzebne są żadne pozwolenia czy przebyte kursy. Działalność nie musi być wsparta wykształceniem ani uzyskanymi dyplomami.

Osoba prowadząca firmę działającą w branży weselnej powinna nieustannie się doszkalać – chociażby udział w targach ślubnych czy gastronomicznych jest w tym przypadku niezbędny. Konkurencja jest ogromna i aby utrzymać się na tym rynku i zdobywać klientów należy ich z całą pewnością zaskakiwać.

Gdy już otworzymy papierkowo naszą działalność, najważniejszym aspektem dla każdego Domu Weselnego jest reklama. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie Internet i wszelkie fora, blogi oraz portale dotyczące tematyki ślubów i wesel.

Zysk z jednego wesela na 200 osób, gdzie za talerz dla weselnika młodzi płacą 150 zł, może wynieść ok. 10 tys. zł.

Idąc dalej właściciel 3 okazałych limuzyn wypożyczając je tylko raz w tygodniu jest w stanie pozyskać około 6 000zł dochodu.

Przykładowy koszt budowy domu weselnego na istniejącym przedsiębiorstwie:

Powierzchnia użytkowa: 1393.50 m?

Koszt budowy, stan surowy zamknięty: 975 450 PLN

Koszt budowy, stan deweloperski:  1 811 550 PLN

 

Inwestowanie w garaż – czy to się opłaca?

One thought on “Hej Wesele! Biznes Dom Weselny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *