dlaczego warto pokochać siebie
Inspiracje Rozwój

Dlaczego warto pokochać siebie?

Dlaczego warto pokochać siebie?

Dlaczego warto pokochać siebie

 

Tylko połowa Polaków odczuwa zadowolenie, że coś im się udało, że wszystko układa się dobrze i dumę z własnych osiągnięć (Komunikat z Badań CBOS, nr 11/2017). Mniej niż 1/3 z nas ocenia pozytywnie nastrój panujący w swoim środowisku. Samopoczucie Polaków nie zmienia się znacząco od 2007 r. Przyczyn takiej sytuacji upatruje się przede wszystkim w sytuacji materialnej czy wieku.

A jakie jest Twoje samopoczucie?

Czy w Twoim życiu wszystko układa się dobrze? Prawdopodobnie nie. Ale nie jest to powód do paniki! To normalny stan rzeczy. Pytanie tylko jakie wnioski wyciągniemy ze swoich porażek. Akceptacja jest pierwszym krokiem do osiągnięcia satysfakcji.

Jeżeli myślisz, że na niewiele rzeczy masz wpływ, a Twoja pewność siebie jest często podkopywana przez drobne porażki, które rozpamiętujesz w nieskończoność, to nie jest dobra droga.

Dlaczego warto być pewnym siebie?

Według australijskich badaczy (The University of Melbourne) pewność siebie jest istotnym czynnikiem wpływającym na sukces zawodowy. Dr Hasmath przekonuje, że wyższy poziom pewności siebie wpływa na osiąganie lepszych wyników.

Na naszą pewność siebie ogromy wpływ mają czynniki oddziałujące na nas w dzieciństwie. Jeżeli rodzice akceptują dziecko, szanują je i pokazują, że jest ważne, jego pewność siebie będzie wyższa. Możliwe że miałeś/miałaś szczęście uzyskać takie wsparcie bliskich osób już w okresie dzieciństwa. Życie nie jest jednak usłane różami i nie raz potrafi przytłoczyć swoim ciężarem. Nie martw się. Nawet jeżeli Twoja samoocena nie jest wystarczająca, możesz nad tym pracować. Pewność siebie jest bowiem cechą, którą można wzmacniać.

„Fake it until you make it”

Przeczytaj biografie osób, które osiągnęły w życiu sukces. Często nie mieli oni łatwo, a jednak się udało. Być może znasz osoby ze swojego bliskiego otoczenia, które ciężko pracując na swój sukces osiągnęły cel. Zapytaj ich jak istotne było wsparcie innych ludzi. Bywa, że wystarczy zwykła życzliwość, uśmiech, podanie ręki, albo powiedzenie: „jesteś świetna/świetny w tym co robisz”, „wierzę w ciebie”, „dasz radę”, „nie poddawaj się”.

Krytyk

Smutne jest to, że na naszej drodze spotykamy zbyt wielu krytyków. Być może największym z nich jesteśmy my sami? Jak jest w Twoim przypadku? Nie zadręczaj się, weź życie w swoje ręce, bo nikt nie zrobi tego za Ciebie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia z zewnątrz możesz skorzystać z pomocy.

Nie zawsze Twoi przyjaciele będą Cię rozumieć. Zaakceptuj to, ale nie poddawaj się w dążeniu do celu. Nawet brak zrozumienia przez społeczeństwo nie jest wystarczającym powodem, abyś zrezygnował(a). Poszukaj wtedy wsparcia na zewnątrz.

Dlaczego warto pokochać siebie

Dlaczego warto pokochać siebieKinga Bogdańska to kobieta przedsiębiorcza, inspiratorka i Coach Woman (choć woli określenie pasjonatka sukcesów swoich klientów), jest autorką książki „Mistrzyni swojego życia. Żonglująca matka.” Zachęcam Cię do poznania jej historii, ponieważ życie i otaczający ją ludzie nie byli dla niej łaskawi. Teraz chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami. Dlaczego? Żeby motywować innych! Skorzystaj z jej porad i dobrej energii, którą emanuje. Pokochaj siebie – to tytuł jej kursu online. Możesz z niego skorzystać pod tym linkiem.

Zachęcamy też do przeczytania archiwalnego artykułu traktującego o książce Kingi Bogdańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *