Gra o tym jak obracać pieniędzmi Cashflow
Inspiracje Start up

Gra o tym jak obracać pieniędzmi Cashflow

Gra o tym jak obracać pieniędzmi Cashflow

Każdy z nas myśli jak powiększyć swoje środki, w co inwestować, aby rosły. Jednak gdy przychodzi do kupienia akcji, czy inwestycji w nieruchomość, jest to dla nas zupełnie coś nowego. A gdyby można było spróbować inwestowania na planszowej grze na „udawanych” pieniądzach, gdzie zasady będą z życia wzięte? Zapraszam do lektury artykułu – Gra o tym jak obracać pieniędzmi Cashflow.

Cashflow – Prawdziwe inwestowanie

Gra o tym jak obracać pieniędzmi CashflowGra Cashflow jest symulacją sytuacji finansowej przeciętnego dorosłego człowieka. Odbiera on co miesiąc wypłatę, której znaczną część zabierają różnego rodzaju opłaty, rachunki, spłaty kredytów, nieprzewidziane wydatki. Jeśli nawet po pokryciu wydatków, zostaje pewna kwota do dyspozycji, to najczęściej ludzie nie mają pojęcia, co robić z tą kwotą. Wydają ją najczęściej na zbędne odzieżowe zakupy, czy obżeranie się w restauracji. Takie podejście nie pozwala na realizację wielu marzeń czy planów. Przyczyną kłopotów finansowych jest zwykle nie brak pieniędzy, ale złe zarządzanie przepływem pieniężnym. Jednak można z ziarnka do ziarnka, dzięki dobremu inwestowaniu, stać się osobą niezależną finansowo.

Gra uczy, jak wydostać się z tzw. wyścigu szczurów. Podobna jest nieco do znanej gry Eurobiznes czy Monopoly. Tamte gry są jednak bardziej zabawkami, niż pomocami finansowymi. Gra Cashflow jest znacznie bardziej rozbudowana. Stworzył ją amerykański inwestor, Robert Kiyosaki. W trakcie gry istnieje możliwość nabywania różnego rodzaju inwestycji – od nieruchomości po akcje, obligacje i biznesy. Ilość graczy 2-6.

Gra o tym jak obracać pieniędzmi Cashflow

Dzięki tej grze możemy w sposób rzeczywisty odróżnić dobrą ofertę od złej, nauczyć się targować, wyceniać swoje środki, ryzykować oraz przyjmować efekty złych decyzji. Czy na co dzień również dostrzegamy okazje inwestycyjne?

Gra Cashflow uczy tego, czego nie ma w książkach – dynamiki finansów inwestowania. Człowiek uczy się wypełniać i analizować zestawienie finansowe, które tak jak w życiu podlega nieustannym zmianom – dochodzą nowe nieoczekiwane wydatki, kupujesz nowe inwestycje, od czasu do czasu tracisz pracę i uczysz się finansowo radzić z tym wszystkim. Osobiście posiadam na swojej półce tę grę i odkąd w nią gram z partnerem zmniejszyliśmy znacząco swoje poczucie przesadnego strachu przed ryzykiem i dostrzegamy inwestycje, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.

Gry są odzwierciedleniem prawdziwego życia. Pomyśl, jak reagujesz, gdy rywalizujesz z innymi graczami. Czy stajesz się lekkomyślny, gdy wygrywasz? A może załamujesz się w obliczu przegranej? Lepiej wyciągnąć wnioski podczas gry, niż w świecie prawdziwych pieniędzy – Twoich pieniędzy.

 

Hej Wesele! Biznes Dom Weselny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *