Fałszywe informacje w Internecie Fake News
Rozwój

Fałszywe informacje w Internecie Fake News

Fałszywe informacje w Internecie Fake News

Dziś trudno nam uwierzyć we wszystko co przeczytamy w Internecie. I dobrze! Jeszcze parę lat temu informacje znalezione w sieci trudno było nazwać nieprawdziwymi. Obecnie przez politykę mediów i dowolność wypowiedzi, która nie jest egzekwowana przez prawo – więcej w Internecie fake newsów, niż tych prawdziwych informacji. Zapraszam do lektury artykułu – Fałszywe informacje w Internecie Fake News.

Fałszywe informacje w Internecie Fake News – Jak ich unikać

Nie wierzmy we wszystko, co przeczytamy w Internecie, zawsze miejmy też swoje zdanie na dany temat. My przedsiębiorcy zdecydowanie nie powinniśmy wpadać w pułapkę nieprawdziwych informacji, bo może zmniejszyć to naszą wiarygodność biznesową.

Użytkownicy są coraz bardziej zaniepokojeni rosnącą ilością fałszywych informacji w internecie – podaje BBC, która przeprowadziła ankietę na ten temat. Według serwisu, wyniki wskazują również na rosnącą opozycję wobec rządowych regulacji Internetu.

Fałszywe informacje w Internecie – Ankieta BBC

Fałszywe informacje w Internecie Fake NewsW ankiecie przeprowadzonej wśród korzystających z Internetu mieszkańców 18 krajów, 79 proc. respondentów zadeklarowało, że czują niepokój i zmartwienie w związku z narastającą trudnością w rozróżnianiu prawdziwych treści w Internecie od fałszywych. Jest to bardzo niepokojący komunikat.

Jedynie mieszkańcy dwóch krajów, którzy byli badanymi w ankiecie, chcieliby aby rząd regulował treści zawarte w Internecie – Chiny i Wielka Brytania. W kwestii regulacji sieci, generalnie 58 proc. użytkowników jest przeciwnych takim działaniom.

Według BBC, zmartwienie i wątpliwości użytkowników sieci wokół tego, co spośród znajdujących się w niej treści jest prawdziwe, a co fałszywe, wzrosły po roku, w którym termin “fake news” stał się zarówno częsty w użyciu, jak i bardzo dochodowy, a nieprawdziwe informacje rozpowszechniane w mediach społecznościowych przyniosły spore zyski ich autorom.

BBC zwraca uwagę również na zwiększający się entuzjazm dotyczący rozwoju Internetu, jako jednego z praw człowieka. 53 proc. badanych deklaruje, że dostęp do sieci powinien zostać wpisany na listę praw podstawowych, z dominantą w Brazylii, Grecji i Indiach.

Fałszywe informacje w Internecie – Nie dajmy się

Trudno w naszych czasach odróżnić prawdziwą informację od tej nieprawdziwej. Warto zatem wyszukiwać interesujących nas rzeczy na portalach, w którym pod artykułem jest możliwość dodawania komentarzy przez użytkowników. Po przeczytaniu takiego tekstu – zajrzyjmy właśnie do komentarzy. I wszystko stanie się jasne.
Przedsiębiorcy, nie dajcie się manipulować Fake News’om.

 

Budynek ekologiczny naszego przedsiębiorstwa – Czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *