biznes na macierzyńskim
Inspiracje

Biznes na macierzyńskim – 5 pomysłów

Biznes na macierzyńskim – 5 pomysłów

Jeżeli chcesz połączyć wychowanie dziecka z realizacją własnej pasji, jesteś kobietą przedsiębiorczą i masz otwartą głowę, ten wpis jest dla Ciebie. Biznes na macierzyńskim – 5 pomysłów, znajdź dla siebie choć jeden i zacznij go wdrażać już dziś! A jeżeli masz inny, napisz o tym w komentarzu i zainspiruj inne mamy.

Autorka bloga

biznes na macierzyńskim

Aby zacząć potrzebujesz jedynie komputera i chwili czasu po położeniu dziecka spać, bo przecież pomysłów na wpisy na pewno Ci nie zabraknie… Prowadząc blog możesz zarabiać na reklamach, pisaniu treści sponsorowanych, przystąpieniu do programów partnerskich czy bezpośredniej współpracy z markami – sposobów jest wiele, a najlepiej zacząć od opisywania swojej pasji.

Graficzka

Znasz programy graficzne i jesteś kreatywna? Jeżeli jesteś w stanie zaprojektować proste logo, baner reklamowy czy papier firmowy, zacznij na tym zarabiać! Zobacz jak to robią inni, w tym celu możesz zapisać się do grupy freelancerów na Facebooku i korzystać na wymianie doświadczeń. Na dobry początek zarejestruj się na Fiverr.com, gdzie inni graficy sprzedają swoje usługi od 5$.

Sprzedaż internetowa

Masz talent do rękodzieła, projektujesz i szyjesz ubrania, tworzysz biżuterię, a może rzeźbisz w drewnie? Cokolwiek tworzysz, możesz się tym podzielić z innymi. Zarejestruj swój sklep np. na DaWandzie, zadbaj o ładne opisy i zacznij zarabiać na swojej pasji.
Nie musisz być wybitnie utalentowana w rękodzielnictwie, aby prowadzić sprzedaż internetową, być może interesujesz się modą i masz wyczucie stylu? Zacznij od sprzedaży ubrań na allegro.

Wirtualna asystentka

Możesz pracować zdalnie, przy laptopie i z telefonem. Do zadań wirtualnej asystentki mogą należeć: umawianie spotkań, organizacja niewielkich eventów, przygotowywanie listów, szablonów, praca na skanach dokumentów. Tego typu pracowników poszukują zwykle mikro- i małe przedsiębiorstwa. Jeżeli masz doskonałe zdolności organizacyjne, z pewnością sobie poradzisz.

Coach

Jeżeli masz już jakieś doświadczenie w prowadzeniu sesji coachingowych czy też szkoleń, to nie musisz rezygnować z ich prowadzenia mimo, że pozostajesz z dzieckiem w domu. Szkolenia możesz prowadzić w formie webinariów, a sesje coachingowe przez skype. Staje się to coraz bardziej popularne, spróbuj!

Bycie mamą nie musi oznaczać rezygnacji z własnych planów zawodowych. Jeżeli tylko czujesz potrzebę rozwoju w tym zakresie, zacznij działać. Od strony formalnej – warto przemyśleć możliwości jakie daje inkubator przedsiębiorczości.

One thought on “Biznes na macierzyńskim – 5 pomysłów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *