mama w biznesie-jak to zrobić
Porady

Mama w biznesie-jak to zrobić?

Mama w biznesie-jak to zrobić?

Chciałabyś wrócić do pracy, ale nie chcesz rezygnować z macierzyństwa? Masz mnóstwo pomysłów na rozkręcenie nowego biznesu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiadamy: mama w biznesie-jak to zrobić.

 „Pierwsze miesiące po urodzeniu wyczekiwanego dzidziusia są wspaniałe, wprost nie można oderwać oczu od malca. Jednak pojawienie się nowego członka rodziny zwykle wywraca nasze życie do góry nogami. Tak było ze mną. Wiedziałam, że po macierzyńskim nie wrócę do pracy, a nie chciałam ograniczać się tylko do roli mamy. Chciałam założyć komis z rzeczami dla dzieci, działać legalnie, ale bez ryzyka.  Rozwiązaniem okazały się inkubatory przedsiębiorczości.”

– Agnieszka, lat 30, mama Jasia, pierwsze kroki w biznesie stawiała pod parasolem inkubatora, dziś zatrudnia 3 osoby i prowadzi komis i sklep z rzeczami dla dzieci.

 

Kreatywne macierzyństwo

Okres pozostawania z dzieckiem w domu, po jego narodzinach, otwiera kobiety na wiele nowych możliwości. Dlaczego?

mama w biznesie-jak to zrobić

  1. Potrzeba matką wynalazków

Czasem szukamy na rynku rzeczy dla siebie lub dzidziusia, które spełnią nasze oczekiwania i, jak się okazuje, nie wszystko jeszcze wymyślono! Macierzyństwo to bardzo kreatywny czas, a różne dzieci mają różne potrzeby. (Ciekawym pomysłem, który się przyjął są chociażby szumiące misie).

  1. Komitywa

Wiele mam szuka wsparcia i pomocy wśród innych kobiet. Ostatnio na popularności zyskują warsztaty dla mam, spotkania w klubokawiarniach, zajęcia fitness dla mam z dziećmi. Tam można nawiązać naprawdę bliskie stosunki z innymi mami, inspirować się i wymieniać się doświadczeniem oraz pomysłami.

  1. Coś dla siebie

Każda z nas potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie, w której może realizować swoje pomysły i zadbać o swój rozwój. Mamy na macierzyńskim generują całą masę nietuzinkowych pomysłów.

Mama w biznesie

Nie pozwól, aby Twoje pomysły trafiły do szuflady. Uwierz, że jesteś w stanie pogodzić macierzyństwo z pracą.

Przystąp do inkubatora przedsiębiorczości.

To takie proste – wystarczy, że wymyślisz nazwę dla swojego działania. Następnie, zgłosisz się do Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych BIZOON i podpiszesz umowę, formalności potrwają zaledwie 15 minut. Fundacja pomoże Ci w projekcie wizytówki i strony internetowej oraz doradzi w kwestiach biznesowych, a także udostępni własną infrastrukturę.

Będziesz działać legalnie ale bez ryzyka i kosztów wysokich podatków, składek, stałych zobowiązań.

 

Przeczytaj także: 5 pomysłów na biznes na macierzyńskim

One thought on “Mama w biznesie-jak to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *