Spinka Biznesu
Aktualności Inspiracje Rozwój

Spinka Biznesu – relacja z Konferencji

II Konferencja Spinka Biznesu zorganizowana przez Fundację Bizoon w czasie trwania światowego tygodnia przedsiębiorczości przechodzi do historii. 18 listopada liczne grono  kobiet  (i nie tylko)  zaszczyciło swoją  obecnością kuluary legionowskiej Poczytalni, aby  spotkać się w tym ważnym dla każdego przedsiębiorcy okresie.

Zza kulis

Już  od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania do spotkania. Ponieważ program składał się z wielu elementów – przestrzeń konferencyjna została podzielona na trzy strefy.

Jedną z takich stref  był o miejsce, które zajęli wystawcy, oferujący swoje   produkty i usługi  skierowane  zarówno dla kobiet  jak i  dla biznesu. Obecnością zaszczycili nas przedstawiciele takich firm jak: Mary Kay, Fundusze Europejskie, Opel Nexteam Sp. z o.o., Loft SPA, Forever, Ceauty Style Club Warszawa Mokotów, Formalnie – Office Look, Lionfitness, Agnieszka Nortey – Kreator Zmiany Wizerunku, Kinga Bogdańska – Żonglująca Mama, Grupa Czego Najbardziej…, LR, Ocean Umysłu, Glow, Eryk Walaszczyk Art. Mogliśmy obejrzeć m.in. kolekcję świetnych ubrań, zrobić  makijaż, zasięgnąć porad prozdrowotnych czy zaopatrzyć się w ręcznie wykonane świece.  

Druga i zarazem największa strefa to  przestrzeń zarezerwowana dla naszych  Pań   prelegentek oraz uczestników, którzy z wielkim zainteresowaniem oraz czynnym zaangażowaniem wzięli udział w panelu prelekcyjnym.

Szkolenie

Było warto, gdyż w tegorocznej edycji  tematyka  prelekcji była niezwykle urozmaicona i każdy ze słuchaczy mógł znaleźć coś dla siebie. Spinka BiznesuPoruszane były kwestie  zarówno prawne jak i wizerunkowe. Uczestnicy prelekcji mogli przekonać się m.in. o sile Internetu (Facebook Ads), ale także o możliwościach jakie dają fundusze unijne.  Zagadnienia były  przekazywane  w niezwykle profesjonalny, a jednocześnie przystępny sposób. Jest to przede wszystkim zasługa Pań  prelegentek (w kolejności wystąpień): Moniki Posadas, Magdaleny Malinowskiej z grupą Czego Najbardziej…,  Katarzyny Gotlib, Kingi Bogdańskiej, Dominiki Dworak, Magdaleny Okulskiej, Agnieszki Nortey, Anety Boguckiej-Fiołka oraz Doroty Kocot-Rzepka.

Katarzyna Gotlib wprowadziła też słuchaczy do sesji networkingowej, która była prowadzona w technologii Open Space. Ta nienarzucająca się formuła miała na celu ośmielenie uczestników do nawiązywania relacji w kuluarach.

Nasze spotkanie swoją obecnością umiliła również: Pracownia Tortów Artystycznych Sowy Słodki Świat  oraz restauracja Ratusz. To właśnie dzięki nim – w strefie cateringowej, nasi goście mogli podczas przerwy odpocząć, napić się  gorącej  kawy i porozmawiać przy wyśmienitym ciasteczku, a w porze lunch posilić się gorącą zupą i  smacznymi przekąskami.

Dodatkowe atrakcje

Nasze spotkanie  to również moc niespodzianek . Już na początku  nasi  goście otrzymali dzięki hojności partnerów teczki konferencyjne z podarunkami, a od Organizatora symboliczny kwiatek ze spinką  – “ Spinką Biznesu”. Mogliśmy również  wspólnie pomachać do drona, który zaglądał przez konferencyjne szyby i latał nad budynkiem. Nie możemy doczekać się wideo relacji przygotowanej przez Wandering Filmmakers oraz zdjęć wykonanych przez Magdalena Bilak – Fotografia.

Uczestnicy konferencji mieli także możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród  ufundowanych przez partnerów. Oprócz tych wymienionych wśród wystawców, chcemy podziękować także: Bankowi Zachodniemu BZ WBK, Zespołowi Gold Finance Legionowo i Body Evolution Studio Modelowania Sylwetki.

Bank Zachodni WBK był głównym partnerem wydarzenia.

Co dalej?

Atmosfera tegorocznej Spinki Biznesu była wspaniała. Przed konferencją publikowaliśmy artykuł poruszający temat: czy potrzeba w biznesie wydarzeń tylko dla kobiet. Chyba wszystkie uczestniczki zgodnie stwierdzą, że tak! Zbieramy też informacje z ankiet, na ich podstawie opracujemy raport, który opublikujemy w portalu. Jaka niezwykła siła tkwi w kobietach! Przekonaj się, ile pozytywnej energii dodają takie spotkania i już teraz śledź fan page Spinka Biznesu, aby nie przegapić informacji o zapisach na kolejną konferencję.

Drogie Uczestniczki, Drodzy Partnerzy, to dzięki Wam było wspaniale, a czasami wręcz wesoło: pozostały wspomnienia, śmieszne zdjęcia dzięki uprzejmości Magdalenie Bielak – Fotografia  i perspektywa kolejnej, III już edycji za rok.

Tych emocji trzeba doświadczyć! Do zobaczenia 🙂

 

Tymczasem dziękujemy wszystkim: uczestnikom, sponsorom, wystawcom oraz  partnerom.

Ewa Góralczyk
Z zamiłowania i wykształcenia poligraf. Jest również absolwentką Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie.
http://www.bizoon.pl

One thought on “Spinka Biznesu – relacja z Konferencji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *