Pomysłowość w biznesie
Inspiracje

Pomysłowość w biznesie

Pomysłowość w biznesie

Pomysłowość w biznesie
Pomysłowość w biznesie

Pomysłowość w biznesie. Przedsiębiorczość to cecha ludzi wyjątkowych których poza wiarą we własny sukces, determinacją, pracowitością powinna cechować także pomysłowość.

Chodzi tu głownie o pomysł jak zabłysnąć, pokonać rynkowych konkurentów, zdobyć nad konkurencją przewagę. Badacze rynkowi twierdzą że nie ma jednoznacznej recepty która zastosowana przyniesie w 100% oczekiwany rezultat.

Wydaje mi się zatem że hasłem przewodnim każdego przedsiębiorcy powinno być hasło „pomysłowość w biznesie nie zna granic” – bardzo trafne i dosadne ale jak zastosować je w praktyce?

Pomysłowość w biznesie

Bardzo często przedsiębiorca który wpadła jakiś szalony pomysł uważany jest za wariata ale tylko do czasu aż nie zarobi na tym pomyśle pieniędzy. Takim „szaleństwem” jest na przykład rzucanie wyzwania przez polskie nieduże firmy globalnym koncernom. Coraz więcej polskich firm zamiast kopiować zagraniczne, cudze produkty tworzy i wymyśla własne a pomysł na te produkty bardzo często jest wart o wiele więcej niż miliardy dolarów zagranicznego kapitału.

W wielkich koncernach pomysły na nowy produkt rodzą się w laboratoriach, zatrudniających dziesiątki, a nawet setki naukowców. W małych firmach bez laboratoryjnego zaplecza czasami powstają w najbardziej nieoczekiwanych momentach i są wynikiem pomysłowości właścicieli firm.

Pomysłowość w biznesie

Dlaczego  ta pomysłowość jest tak cenna – ponieważ  to doskonała broń i narzędzie do kreowania własnego niepowtarzalnego biznesu. W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć rynkową nisze ale jest to cały czas możliwe a ludzie którzy tego dokonują uważani są za wizjonerów i traktowani jako biznesowi guru.

Pomyślmy – wymyślenie i stworzenie nowego produktu, wykreowanie na niego zapotrzebowania, przekonanie klientów do kupna tego produktu to wręcz tytaniczna praca ale wszystko zaczyna się od pomysłowości przedsiębiorcy.

Jak wyglądałby dzisiejszy świat bez pomysłów na przykład Steve’a Jobsa i jego iphona, ipoda, ipada, maca?  Jego pomysłu na platformę Itunes? Te wszystkie produkty wynikały z pomysłowości ich twórcy jego kompletnie odmiennemu spojrzeniu na wydaje się pozornie proste kwestie. Czasami jeśli mamy naprawdę dobry pomysł na biznes, warto zaryzykować , złamać zasady, otworzyć głowę wtedy mamy szansę dzięki własnej pomysłowości stworzyć coś naprawdę wielkiego.

 

Pomysłowość w biznesie
Pomysłowość w biznesie
Archiwum PTSZ-Alternatywne sposoby zarabiania

One thought on “Pomysłowość w biznesie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *