Nowy VR Oculus Pacific
Technologie

Nowy VR Oculus Pacific nie potrzebuje telefonu ani komputera

Nowy VR Oculus Pacific nie potrzebuje telefonu ani komputera

Nowy VR Oculus PacificOculus w ostatnim czasie wydał nowy zestaw VR, który do obsługi nie potrzebuje ani telefonu, a nie komputera. Kosztuje 200 dolarów i jest wielkim krokiem dla tej technologii. Zapraszam do lektury artykułu – Nowy VR Oculus Pacific.

 

Narzędzie Oculus Rift poruszyło wirtualną rzeczywistość. Jak dotąd google VR otworzyły najszerzej sferę ekstremalnych wrażeń i sztuczek w tej technologii. Teraz Facebook uderza w te rewiry ze swoim nowym zestawem słuchawkowym Oculus.

Zestaw VR od Facebooka – Nowy VR Oculus Pacific

Facebook planuje w tym roku zaprezentować zestaw słuchawkowy Oculus – Pacific, który nie polega na telefonie komórkowym (a la Google Cardboard ani Gear VR) ani na potężnym komputerze. Urządzenie to zostanie zbudowane przez firmę Xiaomi i będzie kosztować ok. 200 dolarów. Nie jest to duża kwota w porównaniu ze sprzętem do obsługi wirtualnej rzeczywistości z dziś, odejmując do tego zakup telefonu, czy komputera. „W tym momencie nie mamy produktu, ale możemy potwierdzić, że dokonujemy kilku znaczących inwestycji technologicznych w autonomicznej kategorii VR.” – powiedział Mark Zuckerberg Pacific prawdopodobnie będzie podobny do Gear VR w ogólnej funkcji i możliwościach. Posiadać będzie podobny interfejs i będzie mógł być sterowany za pomocą bezprzewodowego pilota.

Nowy VR Oculus Pacific

Mimo niskich cen urządzenie będzie lżejsze i bardziej wydajne (przynajmniej dla gier) niż obecne opcje Gear VR. Nie będzie na razie obejmować śledzenia przestrzennego, takiego jak Rift, ale to przyniesie przyszłość w technologii. Nie można mieć wszystkiego od razu. Oculus planuje również budowę zestawu słuchawkowego, który duplikuje funkcje Rift’a, ale bezprzewodowo. Chociaż nie będzie tak potężny jak te, które wymagają komputera, z pewnością będzie bardziej praktyczny.  Facebook wyobraża sobie Pacifica, jako zestaw słuchawkowy, który jest mały i praktyczny. Użytkownicy będą mogli wyciągnąć go z torebki i używać do rozproszenia się podczas lotu. To przyszłość, w której możesz teleportować się do teatru IMAX podczas nudnego, siedmiogodzinnego lotu. I będzie niezależne od komputerów i smartfonów, nie tak jak do tej pory.  Wirtualna rzeczywistość jest przyszłością, którą wkrótce każdy przedsiębiorca będzie musiał wdrożyć w swoje systemy, czy to do reklamy, czy do rozwoju firmy.

Nowa opcja na Facebooku Wideo promocyjne Cover

One thought on “Nowy VR Oculus Pacific nie potrzebuje telefonu ani komputera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *