Zmiany na YouTube
Technologie

Zmiany na YouTube – Nowe Logo

Zmiany na YouTube – Nowe Logo

Zmiany na YouTube powoli są wprowadzane wszystkim użytkownikom tej platformy. Najbardziej rzuca się w oczy spłaszczenie całej strony i wprowadzony minimalizm. Jednak największą, choć dla korzystającego z serwisu człowieka mało istotną, zmianą jest zmiana logo. YouTube po raz pierwszy w historii je zmienił.

Nowe Logo

Youtube Logo New Old Comparison Change GIFs - Find & Share on GIPHY

Logo firmy zostało odświeżone. Teraz skupia się na nie na słowie “Tube”, a na przycisku play. Zmiana jest niewielka, ale to nie koniec ulepszeń na platformie YouTube. Warto też wspomnieć, że YT zmienił logo po raz pierwszy od powstania strony.

Zmiany na YouTube – Grafika

Zmiany na YouTube– Wprowadzimy nowy poziom funkcjonalności, a także bardziej spójny wygląd między stronami na komputerze, a aplikacjami na telefonach – mówił Neal Mohan, dyrektor działu produktów YouTube’a.

No właśnie, wprowadzimy! To co teraz dostrzegamy to tylko początek, ponieważ Neal Mohan zapowiedział, że zmiany mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Pierwsze zmiany:

  • górna belka jest teraz biała,
  • przyciski nawigacyjne znajdują się na dole,
  • na stronie startowej została usunięta belka z: “moje subskrypcje” – została przeniesiona na lewo w kolumnę,
  • pojawić mają się też nowe funkcje dotyczące odtwarzania, m.in. sterowanie gestami,
  • możliwość przyspieszania filmów,
  • jasny design.

Zmiany na YouTube, a przedsiębiorca

Chyba nie muszę się rozpisywać o tym, jak bardzo ważnym narzędziem jest obecnie dla przedsiębiorców YouTube. Jest to narzędzie promocji w Internecie – bardzo skuteczne. Może być używany płatnie lub bezpłatnie. O wyższości Internetu nad telewizją potwierdziła mnie ostatnio obejrzana youtubeowa reklama do filmu – serialu z polskiej telewizji.

YouTube’a używają zarówno mali, jak i ogromni przedsiębiorcy. Jest też wiele osób, które żyją z twórczości na YT, nazywani są “Youtuberami”. Są to najczęściej młode osoby, które robią coś kreatywnego i dzięki temu mają dużą oglądalność. Taka osoba jest narzędziem reklamowym dla wielkich korporacji. Kolejnym określeniem na osoby tworzące na YT jest “Freelancer”. Jest to określenie międzynarodowe i dotyczy tej samej osoby nazywanej “Youtuberem”.

Przez wprowadzone zmiany, mali przedsiębiorcy, mogą na początek mieć problem z odnalezieniem się – jak ja sama. Proszę nie rezygnujcie, YT będzie się teraz dynamicznie zmieniał – ale na lepsze.

 

 

Nowa opcja na Facebooku Wideo promocyjne Cover

2 thoughts on “Zmiany na YouTube – Nowe Logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *