Video story na Facebooku
Technologie

Video story na Facebooku – wielki niewypał, czy do uratowania?

Video story na Facebooku – wielki niewypał, czy do uratowania?

Zaczęło się od Snapchat’a. Funkcja stories podbijała to medium – są to krótkie filmiki i zdjęcia, które znikają po 24 godzinach od publikacji i są dostępne dla wszystkich znajomych. Jak ta funkcja wygląda na Facebooku? – Zapraszamy do lektury artykułu – Video story na Facebooku.

Video Story na Facebooku – Historia

Dawno, dawno temu stories pojawiło się w aplikacji mobilnej Snapchat. Był to strzał w dziesiątkę, dzięki temu Snap został nowym wielkim medium społecznościowym. Wtedy dobrze znany użytkownikom Instagram wykorzystał modę na stories i również włączył taką funkcję w swojej aplikacji. I ona przyjęła się bardzo dobrze.

Twórcy Facebooka stwierdzili, że skoro Snapchatowi udało się powielić sukces Instagrama, to i oni wprowadzą taką funkcję w swojej stronie i aplikacji. I obecnie jest to jedna wielka pomyłka.

Jak uratować Video Story na Facebooku?

Video story na FacebookuReceptą ma być możliwość dodawania materiałów do tzw. Facebook Stories, po tym, jak wrzuci się je wcześniej do Instagram Stories. Opcja jest testowana na małej liczbie użytkowników. Testy trwają obecnie w Portugalii.

– Zawsze testujemy sposoby na poprawienie doświadczeń użytkowników Instagrama i sprawienie, że łatwiej będzie im dzielić się każdą chwilą z ludźmi, którzy mają dla nich znaczenie – powiedział rzecznik serwisu – W tej chwili nie mamy nic dodania w sprawie naszych planów – uciął.

Facebook wprowadził funkcję Instagram Stories latem 2016 roku. Skopiował tym samym kluczową funkcjonalność Snapchata, który od lat oferował możliwość dodawania zdjęć i filmów, dostępnych do obejrzenia tylko przez 24 godziny. Niestety był to duży niewypał, ponieważ użytkownicy FB zazwyczaj mają aplikację Instagram, albo Snapchat i nie potrzebują aż dwóch mediów, które udostępniają to samo.

Dlatego przedsiębiorco, jak tylko testy w Portugalii zakończą się powodzeniem, warto założyć Instagrama i publikować z niego Stories na Facebooku. Dzięki temu możemy zyskać nową oglądalność dzięki użytkownikom Instagrama, ale też zaciekawić obecnych naszych obserwujących na Facebooku.

Nowa opcja na Facebooku Wideo promocyjne Cover

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *