Odwołane loty Ryanair
Aktualności

Odwołane loty Ryanair – O co chodzi?

Odwołane loty Ryanair – O co chodzi?

Brak załogi, zmniejszenie odsetka spóźnionych lotów, na lotnisku w Warszawie – jest wiele wytłumaczeń na nagłe, masowe odwołania lotów linii lotniczej Ryanair. Jednak chciałabym na taki lot spojrzeć inaczej. Dla nas przedsiębiorców, szybkie przemieszczenie się jest bardzo ważne – cenimy swój czas. Zapraszam do lektury artykułu – Odwołane loty Ryanair.

Ryanair wycofuję trasy Warszawa-Gdańsk, Warszawa-Wrocław.

Z końcem marca 2018 r. Ryanair przestanie latać z Warszawy do Gdańska i Wrocławia.

– Z początkiem lipca PPL(Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze) zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po trzy razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówi Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanair.

Ryanair złożył skargę do Komisji Europejskiej na rzekome nadużywanie dominującej pozycji przez PPL.

Odwołano mi lot, co teraz?

Odwołane loty Ryanair– Przepraszamy serdecznie naszych klientów, których dotkną odwołania lotów. Będziemy robić wszystko, aby zorganizować alternatywne loty – lub dokonać pełnej refundacji poniesionych kosztów – powiedział szef komunikacji Ryanair, Robin Kelly.

W przypadku odwołania lotu przedsiębiorca ma dwie możliwości. Może poprosić o zwrot pieniędzy lub bezpłatnie zmienić termin lotu.

Jeżeli klient zażąda, aby przewoźnik zwrócił mu pieniądze za odwołany lot, ma do dyspozycji specjalnie przygotowany formularz reklamacyjny. Ryanair udostępnia go za pośrednictwem swojej strony internetowej. Dostępny jest też na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Jednak, żeby taki formularz wypełnić trzeba się zalogować albo zarejestrować na stronę przewoźnika.

Jak pisze Ryanair, procedura rozpatrywania reklamacji trwa 7 dni roboczych. Klientowi zostaną zwrócone środki w takiej formie, w jakiej zapłacił za bilet.

Odwołane loty Ryanair – Nie mogę czekać na późniejszy lot

Jeśli zamiast czekać na kolejny lot, chcemy odbyć podroż innym środkiem transportu, nie może żądać zwrotu kosztów bezpośrednio od linii lotniczych. W takim wypadku możemy liczyć tylko na pieniądze z ubezpieczenia.

Niezależnie od prawa do zwrotu pieniędzy albo przebukowania lotu, pasażerowi odwołanego lotu przysługuje także możliwość żądania odszkodowania:

– 250 EUR dla wszystkich lotów o długości do 1500 kilometrów;

– 400 EUR dla wszystkich lotów wewnątrz UE dłuższych niż 1500 kilometrów i wszystkich innych lotów o długości od 1500 do 3500 kilometrów.

 

Jeżeli często podróżujemy biznesowo samolotem i korzystamy z linii lotniczych Ryanair, warto sprawdzać skrzynkę pocztową na bieżąco, z informacją, czy nasz lot nie został odwołany. Miejmy nadzieję, że niedługo problemy firmy znikną, ponieważ Ryanair jest kluczową, wewnątrz krajową linią lotniczą dla biznesmenów.

 

Najdłuższy bezpośredni lot – Sydney Londyn

One thought on “Odwołane loty Ryanair – O co chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *