Networking-3 proste zasady
Porady

Networking-3 proste zasady

Networking-3 proste zasady

Z networkingiem mamy różne skojarzenia. Dla niektórych łączy się on z szansą rozwoju swojego biznesu, dla innych jest drętwym spotkaniem polegającym na wzajemnym wciskaniu wizytówki. W artykule “Networking-3 proste zasady” znajdziesz odpowiedź na pytanie co zrobić, aby networking przyniósł oczekiwane rezultaty? Zapraszam do przeczytania!

Miej cel – dlaczego chcesz uczestniczyć w spotkaniu?

To oczywiste, że każdy przedsiębiorca chce zwiększać przychody swojej firmy. Musisz jednak pamiętać, że:

Networking to nie sprzedaż

Networking to budowanie efektywnych relacji biznesowych, to nawiązywanie znajomości z osobami, które pomogą Ci w biznesie, to dzielenie się doświadczeniem i dążenie do osiągania wspólnych celów biznesowych w partnerskiej atmosferze.

Jeżeli Twoim celem jest zasypanie uczestników swoimi wizytówkami i namawianie ich do korzystania z Twoich usług – przepadłeś. W kontakcie face to face twoje ukryte zamiary zostaną prawdopodobnie odczytane przez innych uczestników i, jeżeli będziesz skupiać się tylko na swoich korzyściach, nie zyskasz sympatii otoczenia. Dobrą reputację zbudujesz, jeżeli dasz z siebie więcej. Podczas spotkania dziel się – wiedzą, doświadczeniem, zaproponuj uczestnikom zrobienie czegoś w gratisie lub po kosztach. Zyskasz dużo więcej dając więcej z siebie.

Przed spotkaniem przemyśl, na czym chcesz się skupić i jaki przekaz zbudować. Opracuj 3-4 zdania, które będą charakteryzować Ciebie i Twój biznes.

Bierz udział w dobrze zorganizowanych spotkaniach

Można by się pokusić o stwierdzenie, że warto zaistnieć zawsze i na każdym spotkaniu – w końcu z każdego możesz coś wynieść. Z jednej strony to prawda, ale…

Czas to pieniądz

Nie możemy tracić cennego czasu na przypadkowe spotkania, które nic nie wnoszą do biznesu. Przeszukaj wydarzenia z Twojej okolicy i wybierz te, które mają największy potencjał. Zwróć uwagę kto organizuje spotkanie i jakie ma w tym doświadczenia. Oceń strukturę uczestników i przemyśl, czy są to osoby, z którymi chcesz współpracować. Przyjrzyj się też liczbie uczestników. Zbyt duża ich liczba wcale nie jest korzystna, optymalna liczba uczestników to ok. 30-40 osób.

Networking-3 proste zasady

Bądź otwarty

 

Jeżeli spotkanie ma nakręcić Cię do działania i pobudzić do rozwoju, musisz wykazać zaangażowanie. Nie stój biernie pod ścianą, podejdź, przedstaw się, uśmiechnij. Twoja otwarta postawa wpływa na pozytywną atmosferę spotkania i pomaga w nawiązywaniu relacji. Skoro już jesteś na spotkaniu, wykorzystaj cały jego potencjał. Nie zakładaj, że z daną branżą nic Cię nie łączy… Możesz się nie spodziewać na jaki genialny pomysł wpadniesz ze swoim rozmówcą! Szukaj możliwości wspólnego działania!

 

Jeżeli do tej pory nie brałeś udziału w spotkaniach networkingowych, sprawdź koniecznie jak to działa, pamiętaj:

 

Absens carens

Nie pozbawiaj się szansy rozwoju, zapisz się na spotkanie w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *