Zarząd Fundacji Komputronik
Aktualności Inspiracje

Komputronik powołał do życia Fundację

Już od roku działa Fundacja Komputronik, której celem jest wsparcie nowoczesnej edukacji, rozwój przedsiębiorczości, gospodarki, techniki, wynalazczości i innowacji. Wsparcie kierowane jest do ambitnych podopiecznych i pozwala realizację marzeń i zmiany w życiu osobistym i zawodowym poprzez dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację.

Przed naszymi podopiecznymi pragniemy otworzyć nowe perspektywy rozwoju, podzielić się z nimi swoim know-how. Chcemy ich inspirować, pomagać w poszerzaniu horyzontów i pokonywaniu barier.

Monika Buczkowska, Prezes Fundacji Komputronik

Fundacja oferuje wsparcie merytoryczne ekspertów i partnerów, dostęp do specjalistycznej wiedzy i nowoczesnych technologii, a także szkolenia, warsztaty czy udział w innowacyjnych projektach.

Wierzymy, że pomoc ambitnym ludziom z potencjałem przyczynia się nie tylko do rozwoju ich samych, ale i całego społeczeństwa.

dodaje Buczkowska

Pierwszy rok działalności Fundacji Komputronik

Wśród beneficjentów Fundacji znaleźli się:

Fundacja Komputronik
  • Poznań Mentoring Walk – inicjatywa wyjątkowego spaceru, który ma na celu pomoc młodym ludziom w zdiagnozowaniu ich mocnych zawodowo stron.
  • OFUTURE ZONE – projekt naukowo artystyczny, którego celem jest łączenie kreatywności człowieka i innowacyjnych technologii.
  • Dawid Bartniczak – to pierwszy indywidualny beneficjent, ma 13 lat i jest pasjonatem o ponadprzeciętnej wiedzy z dziedziny informatyki, otrzymał on merytoryczne wsparcie ekspertów z ramienia firmy Komputronik, aby dalej mógł rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.


OFUTURE ZONE – projekt naukowo artystyczny, którego celem jest łączenie kreatywności człowieka i innowacyjnych technologii.

Dawid Bartniczak – to pierwszy indywidualny beneficjent, ma 13 lat i jest pasjonatem o ponadprzeciętnej wiedzy z dziedziny informatyki, otrzymał on merytoryczne wsparcie ekspertów z ramienia firmy Komputronik, aby dalej mógł rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.

Czy uważacie, że tego rodzaju wsparcie w skali lokalnej, jak i globalnej jest potrzebne?

Pierwszy rok funkcjonowania Fundacji to dynamiczny czas i wiele zapytań dotyczących indywidualnych potrzeb i zorganizowanych inicjatyw. Fundacja Komputronik w ramach statutowej działalności non-profit deklaruje czynny udział w rozwoju lokalnych społeczności oraz wsparcie różnego typu przedsięwzięć na rzecz dzieci i młodzieży w obszarach rozwoju edukacji, oświaty i wychowania.

Na tytułowym zdjęciu: Monika Buczkowska, Prezes Fundacji Komputronik i Karolina Pietz-Drapińska, Wiceprezes Fundacji Koputronik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *