Startup Art.
Aktualności Start up

Startup Art. po raz siódmy!

Wystartowała rekrutacja do programu Startup Art. organizowanego przez Startup Academy i m. st. Warszawę!

Portal “Przedsiębiorca to styl życia” kolejny raz objął wydarzenie patronatem medialnym.

To już VII. edycja programu wsparcia biznesowego, którego główną grupą docelową są studenci i absolwenci uczelni artystycznych. Charakterystyczną cechą  programu, jest praca w interdyscyplinarnych zespołach, więc do projektu zapraszani są również uczestnicy z innych uczelni. Wszyscy biorący udział mają okazję zainspirować się do działania i rozwinąć swoje pomysły na biznes podczas konferencji, weekendowego Startup Shakera, szeregu warsztatów biznesowych i konsultacji. Najlepsze zespoły powalczą również o nagrodę główną w czasie finału projektu w maju.

Co się będzie działo w tym roku?

Program rozpoczyna już tradycyjnie – konferencja w czasie której wystąpią artyści zarabiający na własnej pasji i przedsiębiorcy skutecznie łączący świat kreatywny z biznesem. Oprócz prelekcji merytorycznych, odbędą się debaty, które będą okazją do dyskusji na temat różnych oblicz biznesu w świecie artystów. Spotkanie odbędzie się w godzinach wieczornych, aby każdy mógł wziąć udział, bez względu na zajęcia na uczelni czy pracę.

Konferencja odbędzie się 25 marca o godz. 17:00 w Warszawie. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://startupart.pl/konferencja/

Tematem przewodnim prelekcji, będzie łączenie biznesu z kreatywnością – interdyscyplinarność w świecie sztuki, a uczestnicy usłyszą m.in. historie artystów, którzy przeszli drogę od pomysłu do prowadzenia dobrze prosperujących własnych firm. W czasie przerw będzie okazja z nimi porozmawiać i nawiązać nowe, cenne kontakty.

“Osobom kończącym szkoły artystyczne wciąż brakuje wiedzy i kompetencji biznesowych – Startup Art. to program, który pozwoli im te umiejętności wykształcić lub poznać ludzi, którzy już je posiadają i są otwarci na współpracę”

– mówią organizatorzy.

Konferencja to nie tylko zbiór inspiracji, ale również dla wielu uczestników pierwszy krok na drodze do rozpoczęcia swojej, własnej działalności biznesowej.

Startup Shaker

Razem z rejestracją na konferencję wystartowały również zgłoszenia do drugiej części programu Startup Art., czyli Startup Shakera, który odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia. To wydarzenie w formie hackathonu, skupia rokrocznie prawie 100 uczestników, którzy w zespołach pracują nad swoimi pomysłami na kreatywne startupy. Intensywne warsztaty trwają cały weekend, a zakończone są prezentacjami przed jury, które wybiera 10 najlepszych zespołów do dalszej akceleracji. Uczestników w pracy wspiera ponad 20 mentorów, którymi są doświadczeni przedsiębiorcy i eksperci w swoich branżach.

Rejestracja zespołów, pomysłodawców i osób, którzy są zainteresowani dołączeniem do formowanych drużyn odbywa się na stronie: https://startupart.pl/startup-shaker/

Jeśli masz pomysł na biznes i chcesz go rozwijać, już dziś zapisz się na konferencję StartupArt., zainspiruj się do działania  i zbuduj startup w 48h w czasie Startup Shakera!

Startup Shaker

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *